punkt Zbieramy nakrętki dla Agatki i Natalki

Po realizacji celu jakim było zebranie środków na pomoc dla Damiana, Stara Cegielnia zachęca do dalszej zbiórki nakrętek. Tym razem chcemy pomóc dwóm dzieciom, bliźniaczkom: Agatce i Natalce Melka z Wielenia w zakupie urządzenia do reedukacji chodu. Koszt takiego urządzenia wynosi ok. 30 000 zł.

Dziewczynki urodziły się 7 października2005 roku. Obie dziewczynki od urodzenia chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce (postać spastyczna czterokończynowa), co się objawia dużym napięciem mięśniowym. Cierpią też na niedowidzenie. Agatka ma ogromny problem ze zginaniem kolan w trakcie stawiania kroków przy pomocy trójnogów. Natalia nie utrzymuje się w pozycji pionowej bez pomocy drugiej osoby. Wielką pomocą w rehabilitacji byłoby urządzenie do reedukacji chodu (stelaż z uprzężą i bieżnią).

W Starej Cegielni stoi pojemnik, do którego można wrzucać nakrętki.

Stara Cegielnia rozpoczęła współpracę z Fundacją "Nakrętki", która jako organizacja non-profit, rozwija akcję zapoczątkowaną przez Galerię aby jeszcze skuteczniej zbierać nakrętki i pomagać potrzebującym.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć zbiórkę na Agatkę i Natalkę prosimy również o wpłatę dowolnych kwot na konto Fundacji NAKRĘTKI:

Fundacja NAKRĘTKI, ul. Dekerta 20B/7, 66-400 Gorzów Wlkp.
81 1020 1954 0000 7102 0139 3560
Z dopiskiem: dla Agatki i Natalki Melka